ČT sport


Český televizní kanál ČT sport vysílá – jak už koneckonců vyplývá z jeho názvu – sportovní přenosy, magazíny, zpravodajství, dokumenty a další pořady se sportovní tematikou. ČT sport je jedním z šesti programů veřejnoprávní České televize a jako televize veřejné služby má trochu jiné zaměření než některé konkurenční stanice – ČT sport se více zaměřuje na sporty v České republice, věnuje se zejména domácím ligám a více prostoru na něm mají i méně známé sporty, které na jiným programech nejsou k vidění. Ve vysílání televizní stanice ČT sport tak můžeme sledovat nejen fotbal, hokej, tenis, atletiku, basketbal nebo lyžování, ale třeba i florbal, badminton, dostihy, šachy, triatlon, motokros a celou řadu dalších sportů. Velmi časté jsou v programu ČT sport přímé přenosy, které tvoří ve vysílání této televize mnohem větší podíl než u jiných sportovních kanálů. Zbytek vysílání pak tvoří záznamy a reprízy, magazíny, sportovní dokumenty a samozřejmě také aktuální sportovní zpravodajství. Vysílání stanice ČT sport připravuje Redakce sportu České televize a sídlo televize je v Praze na Kavčích horách. Vedle pražského studia má ČT4 také redakce v Brně a v Ostravě.

Sledujeme filmy a seriály zdarma přímo v počítači.

Kde všude program ČT sport vysílá?

– na satelitu – pokud přijímáte televizní vysílání přes satelitní parabolu, program ČT sport si můžete naladit ve všech třech dostupných satelitních platformách. Ideální pro příjem stanice ČT sport je Skylink, který jako jediný satelitní operátor u nás distribuuje tento program i ve vysokém rozlišení. ČT sport je k dispozici také u Freesatu a Digi TV, v obou dvou případech ovšem pouze v základní kvalitě obrazu.
–  kabelové televizi a IPTV – kabelové společnosti a IPTV mají ze zákona povinnost šířit vysílání stanice ČT sport jako tzv. must carry ve svých základních nabídkách a tak program ČT sport nalezneme u všech českých operátorů. Vždy je součástí nejlevnějšího balíčku programů a většinou je k dispozici i v HD rozlišení.
– v pozemním digitálním vysílání – pro ty, co přijímají televizi přes klasickou pozemní anténu je ČT sport dostupná jednak v rámci veřejnoprávního multiplexu 1, kde vysílá v základním rozlišení spolu s dalšími programy veřejnoprávní České televize a dále pak v regionální síti 7, kde vysílá v HD kvalitě obrazu. Kromě RS 7 je ČT sport HD i v dalších regionálních sítích a pokrývá tak většinu území České republiky.
– na internetu – sledovat program stanice ČT sport lze i přes internet a to přímo na webových stránkách České televize v rámci jejího iVysílání. Vedle ČT sport jsou tu dostupné i všechny ostatní programy ČT.
– v aplikacích pro mobilní telefony – kdekoliv můžeme sportovní kanál ČT sport sledovat i na svých mobilních telefonech a tabletech. Stačí si stáhnout bezplatnou aplikaci a získáme tak přístup k živému vysílání ČT sport, aktuální sportovní zpravodajství a program této televize.

Internetové stránky stanice ČT sport

Webové stránky televizního kanálu ČT sport nalezneme na adrese www.ceskatelevize.cz/sport. Přehledné internetové stránky obsahují živé vysílání tohoto programu, aktuální sportovní zpravodajství včetně videí, tabulky různých sportovních soutěží, informace o pořadech, které se na ČT sport vysílají, exkluzivní rozhovory, online chaty atd. a samozřejmě také podrobný TV program.

Aplikace HbbTV na stanici ČT sport

Součástí vysílání všech programů veřejnoprávní České televize je také aplikace HbbTV, která těm, kteří mají televizory vybavené touto schopností, nabízí spoustu velmi zajímavých a užitečných funkcí. Součástí HbbTV aplikace na ČT sport jsou (ke dni 26.7.2014) následující funkce:

O HbbTV – základní popis jednotlivých aplikací, které jsou součástí HbbTV
iVysílání – rozsáhlý archiv pořadů České televize, ze kterého si diváci mohou kdykoliv vybrat svůj oblíbený pořad. Obsahuje velkou většinu všech odvysílaných pořadů, které jsou tak divákům dostupné 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.
Teletext – tzv. superteletext, který je graficky vylepšenou verzí standardního teletextového vysílání. Obsahově je totožný s klasickou verzí teletextu, ale má modernější grafiku a navíc umožňuje v pravém horním rohu obrazovky sledovat program ČT sport.
iVysílání:D – archiv pořadů pro děti. Obsahuje většinu pořadů, které se vysílal na stanici ČT:D a děti tak mají možnost si pustit svoje oblíbené pořady v jakémkoliv čase ze záznamu.
TV program – kompletní a podrobný televizní program všech šesti kanálů veřejnoprávní České televize. Obsahuje nejen podrobné informace ke všem pořadům, ale u vybraných pořadů si diváci mohou pustit i jejich upoutávku
Lišta ČT24 – zpravodajská lišta s aktuálním zpravodajstvím z ČT24. Umožňuje mít na obrazovce souhrn aktuálních zpráv z domova i ze světa i v momentě, kdy sledujeme ostatní programy České televize.
ÁbécéDéčko – speciální aplikace pro děti a mládež. Zábavný videokvíz, zaměřený zejména na postřeh, který je určený pro jednoho až čtyři hráče.


Reklama:


Levné knihy a DVD za nejlepší ceny. Jízdní kola pro každého cyklistu. eDarling je nová online seznamka. Twoo je nejrychleji rostoucím místem pro chatování, hraní her a seznamování se s novými lidmi. V září 2008 byla spuštěná nová verze portálu Lidé.cz.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!