ČT4 Sport a konkurenční kanály v Česku


Sportovní kanál České televize ČT4 Sport ale není zdaleka jediným sportovním programem v Česku. Kromě něj vysílá ještě několik dalších čistě sportovních komerčních kanálů, které si diváci mohou naladit prostřednictvím kabelové televize, IPTV nebo satelitu. O jaké stanice se jedná, jak si je můžeme naladit a na jaké sporty se zaměřují?

Nova Sport – sportovní kanál komerční televize Nova, který začínal pod názvem Galaxie Sport. Dříve hodně oblíbený program ale v posledních letech ztratit vysílací práva na mnoho atraktivních akcí a jeho obliba klesla. Aktuálně patří mezi největší taháky Nova Sportu přenosy z hokejové NHL, dále pak např. basketbalová NBA, tenis nebo motorismus. Některé vybrané přenosy vysílá volně dostupný kanál Fanda.

Eurosport – známý pan-evropský sportovní program patřil mezi první sportovní stanice, které u nás v nabídkách kabelových společností vysílaly. Dnes jej najdeme v drtivé většině nabídek kabelových TV, IPTV i satelitních operátorů. Vysílá např. tenis, cyklistiku, atletiku nebo zimní sporty.
Eurosport 2 – druhý program oblíbeného Eurosportu, stejně jako jednička vysílá i s českým komentářem a v HD rozlišení. Zaměřuje se na obdobné události jako Eurosport.
Slovak Sport – jeden z novějších kanálů, který vysílá ve slovenštině a v jeho programu najdeme pestrou paletu různých sportů, od fotbalu přes hokej až po tenis.
Slovak Sport 2 – druhý program Slovak Sportu je velmi žádaný zejména díky přenosům z prestižní fotbalové Premier League. Kromě ní vysílá i jiné fotbalové ligy a další sporty.
Sport 1 – maďarský televizní kanál, vysílající i s českým komentářem. Zaměřuje se především na fotbal a lední hokej, ale nevyhýbá se ani jiným sportům.

Sport 2 – druhý program maďarské Sport TV, stejně jako jednička vysílá i v češtině, navíc však má i svoji HD verzi. Kromě fotbalu a hokeje vysílá např. basketbal, házenou nebo box.
Sport 5 – česká televizní stanice, která byla původně zaměřená čistě na motorismus, nově se však v jejím programu objevují i jiné sporty – fotbal, lední hokej, basketbal, jezdectví atd. V Praze a okolí vysílá i v rámci pozemního digitálního vysílání.
Golf Channel – mezinárodní televizní kanál, zaměřený výhradně na golf. U nás jej můžeme sledovat v českém jazyce, komentáře připravuje česká redakce Golf Channel.

Sledovanost ČT4 Sport

Pokud bychom hodnotili ČT4 Sport pouze v rámci sportovních kanálů, tak mezi nimi má jednoznačně nejvyšší sledovanost. To je ale dáno i tím, že na rozdíl od ostatních vysílá celoplošně a naladit si jej mohou všichni diváci. Co se týká konkrétních čísel, tak ty se u stanice ČT4 Sport výrazně liší v závislosti na tom, jestli se zrovna koná významná sportovní akce. Nejvyšší podíly na sledovanosti má ČT4 Sport logicky v období zimních i letních olympijských her nebo při přenosech z MS v ledním hokeji a MS ve fotbale. Např. v době konání MS v hokeji dosahoval jeho celkový týdenní share (podíl na publiku) až 16 procent. V ostatním období, kdy se nekonají tyto nejvýznamnější akce, se podíl na sledovanosti pohybuje okolo tří až čtyř procent, což je docela slušné číslo.

ČT4 Sport na sociálních sítích

ČT4 Sport samozřejmě nemůže chybět ani na sociálních sítích. Svůj oficiální účet má nejen na Facebooku, ale i na Twitteru a na Google+. Česká televize má svůj profil i na YouTube, takže vybraná videa z ČT4 Sport najdeme i tam. Z komentátorů této stanice pak stojí za zmínku např. twitterový účet Roberta Záruby, který patří k těm nejsledovanějším.


Reklama:


Levné knihy a DVD za nejlepší ceny. Jízdní kola pro každého cyklistu. eDarling je nová online seznamka. Twoo je nejrychleji rostoucím místem pro chatování, hraní her a seznamování se s novými lidmi. V září 2008 byla spuštěná nová verze portálu Lidé.cz.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!