Kde má sídlo sportovní kanál ČT sport?


Sportovní televizní stanice ČT sport vysílá – stejně jako celá Česká televize z Kavčích hor v Praze, kde má kompletní zázemí, moderní studia atd. Regionální redakce ČT sport jsou pak v Brně a v Ostravě, kde jsou součástí místních studií České televize.

Vedení sportovního kanálu ČT sport

Výkonným ředitelem stanice ČT sport je v současné době (červenec 2014) Jiří Ponikelský, který převzal řízení redakce sportu po Otakaru Černém, který byl v letech 2002 až 2013 jejím šéfredaktorem. V minulosti vedl sportovní redakci ČT krátce i Jaromír Bosák, ještě před ním byl jejím dlouholetým šéfem Jiří Baumruk, který se později stal členem Rady České televize. Mezi další vedoucí pracovníky stanice ČT sport patří Robert Záruba (šéfkomentátor a vedoucí redaktor hokejových pořadů), Pavel Čapek (vedoucí redaktor fotbalových pořadů), Ondřej Zamazal (vedoucí redaktor ostatních sportů), Vladimír Drbohlav (vedoucí zahraničních operací), Roman Hozák (vedoucí domácích operací) a Josef Kondračin (vedoucí plánování skladby programu).

Reportéři sportovního kanálu ČT sport

Kromě sportovních komentátorů působí na stanici ČT sport i celá řada kvalitních reportérů. Kteří z nich patří k těm nejznámějším?

Jiří Hölzel – redaktor a zároveň i komentátor, který se specializuje na lední hokej. V redakci sportu České televize pracuje od roku 2002.
Barbora Černošková – redaktorka a moderátorka zpravodajské relace Branky,body, vteřiny. Moderovala také olympijské studio při ZOH v Soči. V redakci sportu ČT pracuje od roku 2007.
David Kozohorský – fotbalový komentátor a redaktor, s Českou televizí spolupracuje externě už od roku 1996. Kromě komentování na ČT sport také moderoval Studio fotbal.
Ondřej Zamazal – sportovní reportér, který se specializuje zejména na lední hokej a florbal. Pro ČT sport pracoval nejen jako reportér, ale i jako moderátor, komentátor a redaktor.
Stanislav Bartůšek – sportovní redaktor a dramaturg , v České televizi působí už od roku 1993. V minulosti byl dlouholetým moderátorem relace Branky, body, vteřiny.

Sportovní redakce ČT sport v Brně

Menší sportovní redakci má stanice ČT sport také v rámci svého brněnského studia. Jejím šéfredaktorem je Jaroslav Kříž, vedoucím produkce Dušan Volejník a dále zde pracují redaktoři Ondřej Tomek, Tomáš Lachman, Petr Kubásek a Martin Kozák.

Sportovní redakce ČT sport v Ostravě

I ostravská pobočka České televize má svoji vlastní sportovní redakci. Jejím vedoucím redaktorem je Daniel Šumbera, dlouholetý spolupracovník ČT, který pro ni natočil velké množství reportáží pro různé pořady ČT sport. Pro ČT pracuje jako redaktor, dramaturg, kameraman i moderátor. Mezi další pracovníky ostravské redakce ČT sport patří např. Rostislav Helleman, Rostislav Šumbera, Markéta Pernická a řada dalších redaktorů.


Reklama:


Levné knihy a DVD za nejlepší ceny. Jízdní kola pro každého cyklistu. eDarling je nová online seznamka. Twoo je nejrychleji rostoucím místem pro chatování, hraní her a seznamování se s novými lidmi. V září 2008 byla spuštěná nová verze portálu Lidé.cz.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!